Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maturita..  Osm písmen, čtyři slabiky a také slovo, které Vám může a také změní, život. Před maturitou jsme všichni nevyspělí a ti "dospěláci" nás neberou vážně. Jakmile vyjdeme ze školy s maturitou, jsme pro ně svědomití lidé, to jest kvalitní produkty společnosti. V práci první věc, kterou chtějí vědět, je nejvyšší dosažené vzdělání. Bez maturity Vás většinou nikam nevezmou a když už tak na manuální práci. Pak je tu ještě výuční list. Když dostanete "pouze"(schválně je to v uvozovkách, tím nechci nikoho podceňovat) výuční list, tak jste méněcenější než s maturitou. A když máte k maturitě dokonce i vysokou školu a nějaký titul, tak jste tím nejlepším člověkěm na světě. Hmm.. Opravdu je to tak? Ne. Je to jen výžblept naší společnosti. Jasně budete oponovat, že jste to v životě neslyšeli a co to tu vůbec melu za ptákoviny viďte? Ale tak to je. Zkoušeli jste shánět někdy práci? Opravdu nemožné.

Začínáme od základky. Jsme děti, které nebere nikdo vážně. Vždyť ti velicí lidé okolo nás vědí přeci všechno nejlíp. Vědí, kdy chceme jíst, kdy chceme jít na záchod a kdy si chceme hrát.. Na střední škole se toho moc nezmění. Ještě pořád ti "dospěláci" vědí, kdy máme (podle odborníků) jíst, spát a vědí, která doba je nejvhodnější k příchodu domů. A poté, když už nám určuje život pouze pracovní doba, úřady, peníze a mažel či manželka, začneme MY být těmi "dospěláky", kteří jistě vědí lépe, kdy náš brouček či naše malá beruška potřebují spát, kdy si chtějí hrát a kdy je nejlepší doba pro jejich mozkové závity k učení se.

Když nebudeme dobrými lidmi, tak začneme odporovat "dospělákům", pokusíme se být dospělými dřív díky drogám a chlastu. Ale právě tím zůstaneme dětmi, i když teď už nám nebude určovat život matka, otec či škola, ale jediná věc a tou je ta droga. Hmm.. Další blbost. Jen si zničíme dobrovolně život to je vše.

Chtěla bych zůstat malým dítětem, u kterého vždy věděl nejlíp, co je pro mě nejlepší, i když já o tom neměla ani potuchy. Kdy mi dal někdo najíst a maturita, úřady a tak mi mohli akorát tak políbit šos..:o)

Co jsem tímhle chtěla říct? Naprosto nic. Jen jsem se chtěla vypsat. Jsou to ptákoviny..

                Chcete, aby o vás dobře mluvili? Umřete!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář